Tvoření pro radost

spřátelená zvířecí rodinka

krmení divé zvěře

Po svém příjezdu jsem našla na stole manuál, který jsem si ostatně vyžádala, protože můj mozek už dost neochotně ukládá informace. Zavřít slepice, sundat prádlo a zalít zahradu, to jsem zvládla bez problémů, i když mi chvíli trvalo, než se mi podařilo otevřít dobře zarýglovanou branku na zadní zahradu. Mnohem horší to mělo být s krmením "divé zvěře".
V manuálu totiž stálo:

Ráchel - jen konzerva (v lednici, další ve sklepě)

Mafie - jen dietní granule (v kuchyňské lince)

Filipka a Číča Míca - večer na přilepšenou trošku konzervy, jinak granule

ostatní kočky - jen granule (v dílně)

psi - psí granule (v dílně)

Znělo to jednoduše, leč o tom, že to tak jednoduché nebude jsem se měla přesvědčit hned první večer.

Identifikovat kočky nebyl problém (doby, kdy v jedenáctičlenném ansámblu byly tři kočky černé a dvě mourovaté, už naštěstí pro mě pominuly) a zapamatovat si jejich nároky na stravu taky ne. Horší to již bylo s jejich separací. 

Po mém příjezdu sice byla doma jen Číča Míca, do domu se však ihned vetřela věčně hladová Filipka a Mafie, najíst se přišla také Ráchel.  Mafie tedy dostala své dietní granule do mističky na desku kuchyňské linky (kdyby nás tak viděla paní domu), ostatní přítomné kočičky pak do mističek konzervu. A já polichocena, jak krásně mi to jde, na chvilku polevila ze střehu. Okamžitě mě však probralo mlaskání. Říkám si - ty kočičky mají ale hlad. Jenže to mlaskala naše Meggie, která bleskurychle likvidovala obsah všech misek. Ještěže neumí vylézt na linku. Vyfasovala plácnutí a frčela za Bárou na zahradu. Otevřenými dveřmi však proběhl dovnitř zbytek koček a bylo po idylce.

Nakonec jsem zcela vyčerpána hlídáním, kdo co zrovna baští, nakrmenou divou zvěř vypustila ven a šla trošičku relaxovat. Při té příležitosti mě napadlo, jak při příštím krmení využít dvoje dveře na verandu.

Nebudu to zbytečně natahovat, až třetí ráno se mi podařilo vypilovat bezchybný postup. Nejprve vypustit ven psy a nezapomenout důsledně využít oboje dveře na verandu jako obranu proti průniku "nevhodných" koček do domu. Při příležitosti vypuštění psů na zahradu vypustit slepice a nasypat jim zrní.

Mafie a RáchelPřichystat baštu oběma dietářkám, které jsem si prozíravě nechala přes noc doma. Zatímco se spořádaně krmily a nechaly mě uvařit si kafe, dovolila jsem si odejít na WC. Po mém návratu však Mafie pomáhala Ráchelce spořádat konzervu - snad jí to až tak moc neublíží. Takže důsledně hlídat, aby každá spořádala co její jest.

Ráchel a Mafie

No a pak už obě čekaly spořádaně na verandě ve frontě na vypuštění ven.

Číča Míca, Ludvík a Mimi

Pak už stačilo otevřít dveře, nasypat kočičí granule a kočičí jídelna mohla v klídku fungovat. Kdo dojedl, spořádaně počkal na verandě na otevření dveří na zahradu. Mezitím se vyvenčily obě hafuši, takže taky dostaly po mističce, Barča svůj příděl zbodla venku. No a já šla zalít zahradu.

Když jsem si šla konečně vypít dávno zapomenuté a tudíž studené kafe, s uspokojením jsem zjistila, že jsem vše zvládla za 40 minut. A to jsem prosím děvče z paneláku.

Dopolední siesta mohla začít.

Číča Míca a MeggieRáchelFilipkaMeggie a Astička

Žádné komentáře